Znajdujesz się tutaj: kobiecaszafa24.pl > NARZĘDZIA KOSMETYCZNE > Pędzelek do cieni

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Przyszły pracodawca wymaga od swoich przyszłych pracowników takich cech jak dyspozycyjność, zaangażowanie w swoją pracę, do tego trochę rzetelności i odpowiedzialności, połączonej z nutką lojalności i oddania sprawie. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Dlatego podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinniśmy dać do zrozumienia naszemu przyszłemu chlebodawcy, że jesteśmy ludźmi, których właśnie szuka i posiadamy wszystkie cechy wymienione wyżej. A jak najprościej te cechy ukazać? Oczywiście poprzez odpowiedni strój!

Plisowana spódniczka, do tego jasne rajstopy w kolorze cielistym, czarne buty na niezbyt wysokim obcasie, biała koszula z żabotem i pasująca do spódnicy marynarka, bądź żakiet. Wszystko to daje efekt, który to zagwarantuje nam zaufanie naszego, jeszcze nie, aktualnego szefa. Jednak to tylko kwestia czasu, bowiem nikt o zdrowych zmysłach nie odrzuci kogoś ubranego właśnie w taki strój.

Jeśli chodzi o mężczyzn, to sprawa jest prostsza. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Grunt to mieć na sobie odpowiednio dopasowany garnitur. Jednak trzeba wiedzieć, że ciężko jest tak dobrać marynarkę i spodnie, aby zrobić wrażenie na pracodawcy. Dlatego najlepiej, aby koszula miała specyficzny kolor, bądź jakiś wyjątkowy dodatek. Mówi się, że krawat często załatwia sprawę i wystarczy, że jest on zauważalny, wtedy osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną, na pewno zapamięta właśnie tego, a nie innego kandydata na dane stanowisko.

Ubiór podczas rozmowy kwalifikacyjnej ma niesamowicie ważne znaczenie, mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Warto więc postarać się o to, aby wyglądać schludnie i tym samym zdobyć zaufanie swojego przyszłego szefa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.