Znajdujesz się tutaj: kobiecaszafa24.pl > Moda wieczorowa > Smoking czy garnitur?

Płaszcze przeciwdeszczowe

Czasem musimy wybrać między praktycznością, a elegancją. Płaszcze przeciwdeszczowe Często decyzje takie podejmujemy gdy musimy wyjść z naszego mieszkania a za oknem pada rzęsisty deszcz. Co wtedy? Jedni wybiorą parasol i pozostaną przy swym eleganckim ubiorze. Inni zaś porzucą dobrze skrojony płaszcz i wybiorą jego przeciwdeszczową wersję. Mimo iż z pozoru jest to tryumf praktyczności nad elegancją to jednak nie zawsze tak jest. Dlaczego? Odpowiedź na to i inne pytania znajdzie się w tekście poniżej.

Płaszcze przeciwdeszczowe wykonane są z materiałów sztucznych. Płaszcze przeciwdeszczowe Innymi słowy jest to foliowa reklamówka przerobiona na odzież. To stwierdzenie wydaję się być tym bardziej trafne jak zwrócimy uwagę, że wiele modeli płaszczów przeciwdeszczowych wykonanych jest właśnie z surowców uzyskanych z recyklingu odpadów.

W zależności od tego jaki płaszcz wybieramy możemy spotkać różne jego wersje. Od pospolitych turystycznych kolorowych worków z otworem na głowę, poprzez solidne stworzone po to, by wytrzymać warunki panujące w lesie po takie, które niemal dorównują typowym eleganckim płaszczom.

Podsumowując. Dobrze jest mieć kurtkę, lub płaszcz przeciwdeszczowy w szafie, bo nigdy nie wiemy jaka pogoda zaskoczy nas jutro. Taki asortyment niezbędny jest także gdy wybieramy się na długie wycieczki w góry, rajd rowerowy, czy po prostu jedziemy na cały dzień za miasto. Oczywiście nie przyda się on wszędzie i zawsze, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Płaszcze przeciwdeszczowe Ponadto najprostszy płaszcz przeciwdeszczowy nie waży zbyt wiele i nie zajmuje sporo miejsca w plecaku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.